Agykontrol és Agyideg
Agyideg:
“Hogyan működtetik ezt az egészet? Létezik egy marketingmódszer, amit nagyon jól ismernek az egyházvezetők is. Ha először a félelmet adod el, akkor utána már vevők lesznek a termékedre is. A mosópor reklámok először egy csúnya foltra fókuszálnak, amit egy nagy tragédiaként mutatnak be. A fogkrémreklámok pedig a sárga fogakra összpontosítanak először, amelyet szégyellned kell és amellyel képtelen vagy hódítani. Az egyház pedig egy örök életnyi pokolra hívja fel a figyelmedet, majd közli veled azt, hogy mibe dughatod bele az orrodat és mibe nem. Sok ember pedig ezt nem meri még megkérdőjelezni sem, nehogy az Istennek nem tetsző legyen.”
Aranka:
Még szerencse, hogy ilyen jól belelát az Egyház mechanizmusába. Csakhogy megint tévedésben van, kedves Agyideg. Az Egyház az Örömhír hirdetője. Az Örömhír pedig ez: Isten szeret téged, elküldte Fiát, Aki megváltotta életedet, azaz ajtó lett számodra az üdvösséghez, és meghívott hogy te is légy a tanítványa.
– Az örök pokolra (örök halálra) azért hívja fel a figyelmet, mert Jézus is ezt teszi:
– “A szűk kapun menjetek be! Tágas a kapu és széles az út, amely a romlásba visz – sokan bemennek rajta. Szűk a kapu és keskeny az út, amely az életre vezet – kevesen vannak, akik megtalálják.” (Mt 7,13-14)
– “Ezután a balján állókhoz is szól: Távozzatok színem elől, ti átkozottak, az örök tűzre, amely az ördögnek és angyalainak készült. Mert éhes voltam, s nem adtatok ennem. Szomjas voltam, s nem adtatok innom. Idegen voltam, s nem fogadtatok be. Nem volt ruhám, s nem ruháztatok fel. Beteg és fogoly voltam, s nem jöttetek el meglátogatni. Ekkor ezek is megkérdezik: Uram, mikor láttunk éhesen vagy szomjasan, idegenként vagy ruhátlanul, betegen vagy börtönben, s nem voltunk szolgálatodra? Erre majd ezt feleli: Bizony mondom nektek, amit a legkisebbek valamelyikével nem tettetek, velem nem tettétek. Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre.” (Mt 25,41-46)
Agyideg:
“Felkeltette a figyelmemet az, hogy az egyház már Krisztus idejében erősen a mestere ellen lázadt. “
Aranka:
Melyik egyházról tetszik itt beszélni? A zsidón egyházról? Mert ugye Krisztus idejében még Palesztinában csak az létezett. Ebben az ügyben talán inkább a zsidó egyházhoz tegye fel a kérdéseit.
Agyideg:
“Halála után pedig sokan a keresztények életére törtek. Hogyan lehetséges akkor az, hogy mégis befogadták a tanításait? Nem fogadták be, hanem ellenkezőleg, meghamisították. “
Aranka:
Néha nem tudom felfogni a gondolatmenetét. Mi abban a különös, hogy voltak, akik a keresztények életére törtek, ugyanakkor sokan befogadták Jézus tanítását? Pál apostollal is ez történt. Először üldözte a keresztényeket, aztán elfogadta Jézust, és követte egészen a halálig. Ma is így van ez. Egyesek elfogadják Jézus tanítását, mások meg üldözik.
– Azt sem értem, hogy kik hamisították meg Ön szerint a tanítást? Azok, akik üldözték, vagy azok akik befogadták, mégsem fogadták be? Kicsit világosabban kellene fogalmaznia.
Agyideg:
“Krisztus halála után néhány száz evvel a főpapok összegyűltek Rómában, hogy létrehozzák a bibliát. Eldöntötték azt, hogy kinek az evangéliuma szerepelhet benne, kinek nem, továbbá azt is, hogy hol szükséges módosítani. Az eredeti szövegeket vagy elégették, vagy pedig bezárták a Vatikánba. “
Aranka:
A Biblia ma ismert könyveit már a 2. században ismerte, olvasta az Egyház. Ön szerint kinek kellett volna eldöntenie, hogy mely könyvek szerepelhetnek a Bibliában? Talán a buddhistáknak, vagy a hinduknak? Szerintem teljesen egyértelmű, hogy a keresztény Egyháznak volt joga eldönteni. Nem a reformátusnak, nem az evangélikusnak, nem a hit gyülekezetének, mert akkoriban ezek még nem is léteztek. A Biblia szövegén nem módosítottak, utána lehet járni 2-3. századi iratoknak, melyekből egyértelműen kiderül, hogy a szövegen nem változtattak. Az viszont igaz, hogy – mivel sok un. “rejtett” irat került elő innen-onnan hamis nevekkel ellátva -, az Egyház szükségesnek érezte, hogy rendet tegyen. Ha nem így lett volna, ma talán olyan sok könyvből állna a Biblia, hogy fel sem tudnánk emelni, és minden önjelölt próféta és látnok könyvét bele kellene illeszteni. Talán még az Agykontroll mesterfokon-t is.
Agyideg:
“Azóta folyamatosan változik a biblia, és egyértelmű az, hogy azokat a tanításokat nem vezetik be, ami csodák megtételére vagy a gyógyításra tanítana. “
Aranka:
Ez nem igaz. Azóta, amióta a Katolikus Egyház lezárta a Bibliát, nem változott a szövege, legföljebb fordítási hibákat küszöböltek ki benne a jobb megértés miatt. Az sem igaz, hogy kihagyták belőle a csodák és gyógyítások megtételéről szóló tanításokat. „Menjetek el az egész világra, és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek. Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki nem hisz, az elkárhozik. Akik hisznek, azokat ezek a jelek fogják kísérni: Nevemben ördögöt űznek, új nyelveken beszélnek, kígyókat vehetnek kezükbe, és ha valami mérget isznak, nem árt nekik, ha pedig betegekre teszik a kezüket, azok meggyógyulnak. Az Úr Jézus, miután szólt hozzájuk, fölment a mennybe, elfoglalta helyét az Isten jobbján, ők meg elmentek, s mindenütt hirdették az evangéliumot. Az Úr velük volt munkájukban, és tanításukat csodákkal kísérte és igazolta.” (Mk 16,15-20) Csak hát itt az is olvasható, hogy mindezeket a csodajeleket azok tudják megtenni, akik Jézus nevében teszik, és munkálkodásukat Jézus kíséri csodákkal, és nem emberi erőlködés gyümölcsei azok.
Agyideg:
“Például a nagyim idejében még az szerepelt benne, hogy a papok által fog elveszni a világ, ma pedig ez már nem olvasható. Nem csak 4 evangelista létezik, mert Máriának, Tamásnak, Péternek és Júdásnak is van evangéliuma. Miután néhány régi hiteles evangélium előkerült, az egyház azonnal apokrifnak és eretneknek nyilvánította őket. “
Aranka:
De jó lenne, ha meg tudná mondani, milyen kiadású és mikori a kedves nagyi bibliája, hogy utána lehessen nézni annak a szövegnek. Szeretném megnyugtatni, hogy Magyarországon is olvashatók, hozzáférhetők az ön által is említett apokrifek, mégpedig az Egyház hivatalos kiadója, a Szent István Kiadó jóvoltából. Az Egyház azért nyilvánította őket apokrifnek, mert vagy kiderült, hogy hamis szerző szerepelt rajta (valaki így szerette volna eladni saját “mesterművét”), vagy kiderült, hogy nem is olyan nagyon “régi” az az irat, ami előkerült a földből “véletlenül”, vagy annyira eltért szellemiségében az eredeti evangéliumoktól (melyeket vagy Jézus életének tanúi, apostolok: Máté és János, vagy valamelyik apostol tanítványa írt: Lukács és Márk).
Létrehozva 2022. június 27.