A pálosok nyomában
„Ha tudni akarod az ország sorsos állapotját, tekints Remete Szent Pál rendjére. Ha számukat fogyni látod, tudd meg, hogy az országnak is rosszul áll a szénája, de ha őket növekedni látod, tudnod kell, hogy az ország is felemelkedőben van.” (Pázmány Péter)
A hetvenes években Pécsett jártunk osztálykiránduláson, s ahogy a Misina tető TV tornya felé tartottunk, útközben elhaladtunk egy viszonylag új templom mellett, melynek terméskőből készült falai, a környezetbeillő hangulata már gyermekként magával ragadott. A buszmegállót „Pálosok”‐nak nevezték. Senki nem tudta, hogy mit jelent. Vagy ha tudta, nem mert róla beszélni. Több évtized eltelt azóta, s ma már egyre inkább ismerik ezt az adott esetben néha titokzatosnak tűnő szót. Nézzük csak meg, rejlik‐e benne egyáltalán valami titokzatosság? A pálosok mindig emberközeliek voltak, „fehér barátok”, olyan emberek, akik az adott korban nem különlegességükkel, hanem normális létükkel szolgálták az Istent, az embereket, a nemzetet. Amikor valaki egy kisgyermeket a magasba emel, szembesülhet azzal a csodával, ami a gyermeki arcról rásugárzik: a bizalommal, elfogadással és szeretettel.
A pálosok küldetése az, hogy másoknak a kegyelem erejével segítsenek Isten felé magasba emelkedni. A magyar és minden ember szívébe akarják beleoltani az evangéliumi reményt. A pálosok tudták, hogy felelősségük van a jövőért, a nemzetért.
A teljes írás elolvasható itt.
Létrehozva 2012. január 19.