Kollektív tudatemelés – nem ajánljuk
Közös meditációra, imára hívtak 2015. március 29-én délben a Havihegyre – ima Pécsért és Magyarországért címmel. A Havas Boldogasszony templom szakrális hely, nem gyanakodtam. A megküldött szórólapon nem szerepelt semmiféle szervezet, a programtervezet is semlegesnek tűnt.
A sárga villogót a meghívó azon szövegrésze indította el, ami a Verőcén tartandó imádkozáshoz való csatlakozásra buzdított. Az ősmagyarsággal, szinkretizmussal egybecsomagolt imádkozásra muszáj volt rákeresnem: meg is találtam a Verőcén felépített Kárpát Haza Templomot.
Az sajnos nem derült ki számomra, hogy milyen felekezet, gyülekezet temploma, de sokatmondó volt, amikor a reformátusok honlapján rábukkantam arra a nyilatkozatra, amit három püspök (Szabó István református, Fabinyi Tamás evangélikus, és Beer Miklós római katolikus püspök) írt alá: az emlékhely kifejezést jobban el tudják fogadni, mint a keresztény templomot.
További megerősítést kaptam akkor, amikor megaláltam egy iinternetes napilap cikkét a néhány nappal korábban szervezett másik pécsi rendezvényről, ahol bemutatták a hálószövőket és kulturális kreatívokat, akik kollektív tudatemelés címszóval tették hangzatossá a programot.
A kép akkor vált teljessé, amikor a cikk alján rákattintottam a vezetett meditáció linkre – a videónak nem nevezhető média hátterét egy jógapózban ülő, háttal fényképezett férfi adja, miközben ellazulásra, a légzésre való figyelésre, azaz gyakorlatilag jógázásra invitálják a gyanútlan érdeklődőket.
Létrehozva 2015. március 23.