Nekem ennél több nem jár
Az ember felnőttként annyira értékeli magát, amennyi szeretetet, elfogadást gyerekkorában kapott.
Ha csak keveset, akkor felnőttként – akkor is ha rendkívüli teljesítményei vannak, szeretetreméltó és kivételesen szép – meg lesz róla győződve, hogy értéktelen, szerethetetlen és csúnya. Azt hiszem, talán ez utóbbi mutatja legjobban, hogy a valóságtól teljesen elszakadva, milyen extrém negatív képük lesz az ilyen embereknek magukról: feltűnően szép nők komolyan meg vannak arról győződve, hogy csúnyák.
Azokban a családokban ahol kevés a szeretet és az elfogadás, ott többnyire sok szokott lenni a bántalmazás. S ha ez egy középosztálybeli család, akkor még azt is kell gondolnia az itt felnövő gyereknek, hogy ez a szeretetlen, bántalmazó család szerető és védelmező – a szeretetlen és veszélyes külvilággal szemben nincs más menedék.
Ilyen családban felnőve a szeretet fogalmába – a családban szokásos bántalmazás mértékének megfelelően – akár extrém szeretetlenségek is beleférnek.
És akkor az ember belemegy egy olyan partnerkapcsolatba, amelyben a másik – gyakran messze – a saját kvalitásai alatt van és ráadásul még szeretetlen is vele. És ezt abszolut nem látja.
Az írás elolvasható itt.
Létrehozva 2015. december 8.