Test-kép-zavar (Dysconnected, 2022)

Test-kép-zavar (Dysconnected, 2022)

A „Dysconnected” című dokumentumfilm erőteljesen rávilágít a nemváltoztatás mögött álló társadalmi gépezetre

A film több olyan embert is megkérdez, akik megbánták nemváltoztatásukat. Egy új dokumentumfilm erőteljesen rávilágít a nemváltoztatás jelenségére és az azt mozgató erőkre.

A „Dysconnected: The Real Story Behind the Transgender Explosion” (Test-kép-zavar: A transzneműek robbanásszerű terjedésének valódi története) című film alaposan megvizsgálja azt a komplex társadalmi gépezetet, amely a népszerű, de kísérleti jellegű gyakorlatot, a gender diszfóriában szenvedő emberek, különösen gyermekek orvosi és társadalmi nemváltoztatását ösztönzi.

A filmben megszólalók szerint ennek hatása pusztító lehet.

A „Dysconnected” világpremierje 2022. október 8-án volt a kaliforniai Garden Grove-ban található Christ Cathedral megaegyház campusán.

Az úttörő dokumentumfilmet Donald J. Johnson filmrendező és produkciós cége, a Runaway Planet Pictures készítette. Johnson a film írója, szerkesztője és narrátora is. A katolikus kiadó Ignatius Press volt a film producere, és forgalmazza DVD-n. A film streaming szolgáltatáson is elérhető.

A „Dysconnected” azt vizsgálja, hogyan állt össze az orvosi, mentálhigiénés, oktatási és gyógyszeripar, hogy a gender diszfória megoldásaként a gyors nemváltoztatást írja elő.

A film azt állítja, hogy számos orvosi és társadalmi tényező hozzájárul a fiatalok körében jelenleg tapasztalható nemváltoztatási hullámhoz, különösen az „autizmus tényező”, a „menő tényező”, a „pornóhatás”, a „trauma hatás” és azok a transzneműek, akik csak azt akarják, hogy mások is „tudják, hogy léteznek”.

A filmben több „detransitioner” [saját nemét visszaváltoztató], azaz transznemű ember osztja meg történetét. Orvosi és mentálhigiénés szakemberek is megszólalnak.

A dokumentumfilm Daisy Strongin történetét követi nyomon, aki ma feleség és kismama, de tinédzserként férfiként azonosította magát. Tesztoszteronkezelést kapott és dupla masztektómián [mindkét mell eltávolítása] esett át, de később visszatért eredeti neméhez.

„Az én történetem, mint valaki, aki végigcsinálta ezt, reményt adhat azoknak, akik nemet változtattak és talán megbánták” – mondta Strongin a The Daily Wire-nek.

„Ez egy fontos film, mert megkérdőjelezi azt a narratívát, amely annyira elterjedt és elismert lett, hogy az átlagos amerikaiak (jogosan) túl idegesek és túlságosan tudatlanok ahhoz, hogy nyíltan ellenezzék ezt a kérdést” – mondta. „De eljött az idő, hogy a status quo megváltozzon. Ma már nem ritka, hogy a transznemű ideológia mélyen befolyásolja a családokat, különösen, ha kamasz vagy tizenéves lányok vannak a családban.”

A filmben Strongin interjúja mellett olyan részletek is láthatók régebbi videókból, melyekben dokumentálta nemváltását, beleértve a mellrekonstrukciós műtétjét és végül azt, hogy visszatért a női identitáshoz.

Walt Heyer, az első nemváltoztatók egyike, és Billy Burleigh, szintén nemváltó, arról beszélnek, hogyan vezethet az abúzus [szexuális bántalmazás] nemváltáshoz, és megosztják személyes történeteiket. Heyer szerint minden transznemű ember, akivel most együtt dolgozik, valamilyen módon sérült a múltban.

„1990-ben váltottam vissza, amikor még ritkaságszámba ment, hogy valaki erről nyíltan beszéljen” – mondta Heyer a The Daily Wire-nek.

„Ma megdöbbent, hogy a gyerekek mindenfajta védelem nélkül vannak kitéve az állami iskolákban és a szórakoztatóiparban folyó indoktrinációnak, miszerint „választhatod a nemedet” és „ne mondd el a szüleidnek”. Megdöbbent és elszomorít, hogy olyan [abortusz] klinikák, mint a Planned Parenthood, veszélyes és függőséget okozó nemváltó hormonokat, más néven anabolikus szteroidokat írnak fel egyszerűen csak azért, mert egyre fiatalabb emberek kérik” – mondta.

Heyer szerint a „Dysconnected” azért fontos, mert évtizedekig eltitkolták biológiai nők férfiasításának és biológiai férfiak nőiesítésének hormonokkal és műtétekkel történő szörnyű következményeit. Az embereknek tudniuk kell az így okozott visszafordíthatatlan károkról, különösen a gyermekek esetében.”

A mentálhigiénés szakmát elárasztották a „megerősítő gondozás” protokolljai, amelyek nem mindig állnak összhangban a gyermekek legjobb érdekeivel – mondja a filmben Pamela Garfield-Jaeger, a The Truthful Therapist alapítója, okleveles klinikai szociális munkás.

Az autista gyermekek különösen hajlamosak arra, hogy „fekete-fehér” gondolkodásmóddal transznemű identitást alakítsanak ki és ragaszkodjanak hozzá – állítja Maria Keffler, az Advocates Protecting Children nevű nonprofit szervezet társalapítója, amely „a gender identitásipar, és különösen a gyermekek elleni kizsákmányolása ellen küzd”.

„Az egész baráti körömben először lassan rájöttünk, hogy melegek vagyunk, és most lassan rájövünk, hogy transzneműek vagyunk” – mondta egy 15 éves autista nő, aki visszavonta nemváltását, és a filmben névtelen maradt.

A kemény pornográfia is hozzájárul ahhoz, hogy egyre több fiatal lány azonosul férfiként, hogy elkerülje a szexualizálást – állítják a film néhány interjúalanya.

A filmben interjút ad még Dr. Patrick Lappert, alabamai plasztikai sebész, Chris Elston, a Twitteren „Billboard Chris” néven ismert óriásplakát-aktivista, Erin Brewer, az Advocates Protecting Children társalapítója, Ryan T. Anderson, a „When Harry Became Sally: Responding to the Transgender Moment” című könyv szerzője, Christopher West, a Theology of the Body Institute munkatársa, Abigail Favale, a „The Genesis of Gender” című könyv szerzője, valamint Carl Trueman, a „Strange New World” című könyv szerzője.

A film nagy hangsúlyt fektet az interjúkra, de azokat hírekkel, híradófelvételekkel, közösségi média tartalmakkal és animációkkal egészíti ki, hogy alátámassza állításait.

A film a katolikus szemléletből kiindulva az ember testének és lelkének belső spirituális értékét hangsúlyozza.

A dokumentumfilm készítése közben Strongin megtudta, hogy első gyermekét, egy kisfiút vár, akit férjével Gabrielnek neveztek el. A film azzal a felemelő üzenettel zárul, hogy a transznemű mozgalom áldozatai számára is lehetséges a gyógyulás.

Forrás angol nyelven

Létrehozva 2025. július 1.