Ünnepeljük a valódi nőnapot!

Ünnepeljük a valódi nőnapot!

A folyamatosan balra tolódó nyugati világban a nőiség ideáját egyre kevésbé az anyasággal, mint inkább a hamis egyenlősdivel kötik össze. Magyarországon viszont szabad beszélni a hagyományos családról, benne a férfi és a női szerepekről, arról, hogy az anya nő, az apa férfi. Ezért kellene visszatérnünk a kommunista gyökerű nemzetközi nőnap helyett eredeti, március 25-i nőnapunk ünnepléséhez.

Clara Zetkin, Lenin, Rákosi Mátyás – három elvtárs(nő), akiknek fontos szerepe volt a nemzetközi nőnap elterjedésében. Ez máris jól mutatja, hogy itt valami nem stimmel. Mi közünk nekünk, józan magyaroknak egy kommunista, munkásmozgalmi naphoz? Merthogy önáltatás azt mondani, hogy március 8-a levetette munkásmozgalmi, szocialista jellegét. Egy ünnepnek mindig fontos az eredete, a jelentéstartalma – amit a XX. századi felforgatók hangos utódai a nemzetközi nőnap esetében sem titkolnak.

Csak éppen most nem a traktoros, hanem a tudatosan gyermektelen nő az eszménykép.

Tanulságos röviden megnézni a nemzetközi nőnap előzményeit. Kósza kezdeményezések után 1910-ben a II. Nemzetközi Szocialista Nőkongresszuson a német Clara Zetkin – akkor még – szociáldemokrata, később sok ilyen szociáldemokratához hasonlóan kommunistává vedlő és a Szovjetunióba emigráló politikus vetette fel, hogy évente rendezzenek – szocialista – nőnapot. A Rendszerváltás Történetét Kutató Intézet és Levéltár (Retörki) honlapján olvasható tanulmány szerint „az ünnep március 8-án való megtartását erősítette később az is, hogy Oroszországban 1917. február 23-án (ami a Gergely naptár szerint március 8-a) több ezer szentpétervári munkásnő tüntetett. Ezt a megmozdulást később az 1917. november 7-ei bolsevik forradalom előzményének tekintették, s ez megnövelte jelentőségét.”

Az írás elolvasható itt.

Létrehozva 2025. március 26.