A démoni befolyás veszélyei
Egy nemrégiben érkezett kérdés
Nemrégiben a Ouija tábla gonoszságairól beszéltem, és eszembe jutott egy fiatalkori emlék. Emlékszem, hogy a nővéremmel együtt egy barátomnál voltunk, és ők egy Ouija táblával játszottak. Mi nem játszottunk vele, de ott voltunk.
Lehetséges, hogy valamilyen módon hatással volt ránk? Van egy gyermekünk, aki depresszióban szenved, öngyilkossági gondolatokkal küzd, és egy hangot hall a fejében. A gyerek nem bírja ki valamilyen eszköz nélkül, hogy a gondolatait elhallgattassa. Lehet valamilyen összefüggés? Mit javasolna, mit tegyünk?
Egy növekvő veszély
Ez egy nagyon fontos téma, és a katolikusoknak ritkán tanítják ezeket a dolgokat a szószékről, pedig ezek szükségessége drámaian megnőtt az elmúlt évtizedekben. Az ördögűzők elismerik, hogy ma sokkal több a démoni tevékenység, hogy az egyház által az ördögűzés szertartásaiban használt hagyományos imák hatékonysága kisebb (komoly ördögűzők nem is gondolnak arra, hogy az új ördögűzési szertartásokat használják, és mindig a latint részesítik előnyben), és hogy az ördögűzőknek sokkal több időbe telik, hogy egy személyt megszabadítsanak a démoni befolyástól, mint korábban.
Az élet lelki harc
Mielőtt a konkrét kérdéssel foglalkoznánk, segíthet néhány alapelv áttekintése.
Az életünk lelki harc. Mindig harcolnunk kell lelkünk üdvösségének ellenségei ellen. Ezeket az ellenségeket hagyományosan a következők: a világ, a test és az ördög.
Ezek leküzdéséhez Krisztus és az Ő egyháza által nekünk adott segédeszközöket kell használnunk. Mindenekelőtt rendszeres szentségi életet kell élnünk: gyakori szentgyónás, következetes vasárnapi miselátogatás (és a kötelező szent napokon), és a szentáldozás tiszteletteljes vétele. Gyakorolnunk kell továbbá a mi Urunk Drága Vére és Szent Szíve, Boldogasszony Anyánk, Szent Mihály, őrangyalunk, Szent József és az angyalok és szentek egész mennyei udvara iránti áhítatot. Használjuk az Egyház szentségeit (megáldott feszület, szenteltvíz, barna skapuláré, csodás medál, Szent Benedek-medál, ördögűző só, szentelt gyertyák stb.).
Továbbá böjtölnünk és imádkoznunk kell. Nagyon fontos a folyamatos és rendszeres ima- és bűnbánati élet. Maga Urunk mondta, hogy egyes ördögöket csak imával és böjttel lehet kiűzni (Mt 17,20). Minden nap imádkozzuk el a rózsafüzért, valamint a reggeli és esti imákat, beleértve a lelkiismeretvizsgálatot is. A napi öt perc csendes imádság segít az erényben és a szentségben való növekedésben, és törekedhetünk arra, hogy ezt 15 vagy akár 30 percre növeljük.
Ami a bűnbánatot illeti, legalább az életállapotunkból fakadó kötelességeinket teljesítsük, és tartsuk meg Isten parancsolatait. Törekednünk kell arra, hogy elszakadjunk a világtól (annak örömeitől, hiúságaitól, gazdagságától, szórakozásaitól, értékeitől, hazugságaitól, hamis maximáitól és hasonlóktól). Bár a katolikus léthez még sok más is hozzátartozik (beleértve az irgalmasság testi és lelki cselekedeteit, a szeretet cselekedeteit, az alamizsnálkodást, a Szentlélek ajándékainak használatát, a hit tanulmányozását és továbbadását, a liturgikus év áhítatait és sok más jámbor gyakorlatot, melyek felsorolása túl sok lenne), ezek az alapjai annak, hogyan élünk egészséges, katolikus életet.
Mint látható, ez nem olyasmi, amit „befejezhetünk” és aztán tovább lépünk, vagy csak alkalmanként teszünk meg. Lelkünk ellenségei soha nem alszanak és állandóan kitalálják, hogyan csábítsák el lelkünket. Folyamatosan ébernek kell lennünk, mert az ördög olyan, mint a kószáló oroszlán, keresi, kit nyeljen el (1Pt 5,8). Mégis, annak a katolikusnak, aki ilyen életet él, nincs sok félnivalója az ördögöktől.
Mindig szenvedni fogunk a kísértésektől. Isten azért engedi meg ezeket, hogy a kísértésnek való ellenállással erényben növekedjünk és érdemeket szerezzünk. Sok kísértés a világból származik, ezért igyekszünk elszakadni tőle. Sok kísértés saját magunktól származik – a testünk, a kíváncsiságunk, az önakaratunk, az irigységünk és a büszkeségünk. Az ima, a böjt és a bűnbánat segít abban, hogy úrrá legyünk akarati énünk felett. Néhány kísértés pedig az ördögtől származik. Nyíltabb támadásai nem szokványosak. Az idő múlásával azonban határozottan növekednek. Ezt látjátok a társadalmunkban, ahogy az okkult dolgok sokkal gyakoribbak, a New Age, a keleti és a bennszülött vallások (mind démoni) „menőnek” számítanak, és a társadalmunk egyre inkább pogány lesz.
Veszélyek a lélekre
Bármikor, ha halálos bűnt követünk el, megnyitjuk lelkünk ajtaját az ördögök előtt. Hogy milyen módon és milyen mértékben lépnek be, azt Isten szabályozza. Lehet, hogy az ördögök csak erőteljesebben kísértenek bennünket, de bizonyos esetekben azt a hatalmat is megkaphatják, hogy elménket megszállják vagy testünket birtokolják. Azt is tudomásul kell vennünk, hogy saját bűneink hatással vannak másokra, különösen azokra, akik felett hatalmunk van és közelebbi kapcsolatban állunk. Az ördög például egy egész családot kezdhet támadni egy halálos bűnt elkövető apa miatt. Minél több a bűn a társadalmunkban, annál több engedélyt kapnak az ördögök, hogy növeljék kísértéseiket és nagyobb befolyást gyakoroljanak a lelkekre. Ennek ellenére reménykedünk, tudván, hogy „Ahol azonban elhatalmasodott a bűn, túláradt a kegyelem.” (Róm 5,20).
A démoni megszállottságot ahhoz lehet hasonlítani, mintha az ördög fekete felhőként lebegne felettünk. Gyakran depresszióval, ellenségeskedéssel, a szent dolgoktól való idegenkedéssel és intenzív kísértésekkel figyelhető meg, melyeknek nincs természetes okuk, és úgy tűnik, hogy ésszerű provokáció nélkül csapnak le ránk. A démoni megszállottság – amikor az ördög irányítja emberi képességeink egy részét – általában természetfeletti hatásokkal jár együtt (pl. emberfeletti erő, a test természetellenes torzulásai, folyékony beszéd ismeretlen nyelveken és a megmagyarázhatatlan tudás más példái). A megszállottság sokkal gyakoribb, mint a birtoklás. A birtoklás esetében általában ördögűző segítségére van szükség, míg a megszállottság ellen hatékonyan lehet küzdeni egészséges katolikus élettel és az alábbiakban felsorolt néhány gyakorlat és forrás segítségével.
Ajtót nyitni az ördögnek
Most térjünk rá a konkrét kérdésekre.
Az Ouija táblával való „játék” súlyos [halálos] bűn. Még ha valaki nem is játszik vele, hanem csak jelen van, miközben a tevékenység zajlik, akkor is halálos bűn lehet – más halálos bűnében való részvétel. (Nem is szabad a játék szót használni, mert az okkult dolgokkal kapcsolatos dolgok komolyak. Ha mégis így beszélünk, az valójában arra ösztönzi az embereket, hogy jelentéktelennek tekintsék ezeket).
Tehát igen, az Ouija-táblával való foglalkozás hatással lehet egy emberre, és igen, ez akár a gyermekére is hatással lehet.
Ez megtörtént? Ezt nem igazán lehet tudni. Mennyire valószínű ez? Ezzel alább foglalkozom.
Cselekvési terv
Ha szembesülök ezzel az esettel, mit tegyek?
Mindenekelőtt győződj meg róla, hogy ezt szentgyónás keretében letegyed, és jól gyónjad meg. Ha valaki több éve nem végzett általános gyónást, akkor meg kell tennie. Erősen ajánlom, hogy tradicionális katolikus papnál gyónjon, hogy megkapja a feloldozással és a pap által a tradicionális rítusban imádkozott egyéb imákkal kapcsolatos összes kegyelmet.
Amikor valaki ’visszaemlékezik’ egy múltbéli bűnre, különösen, ha ez bűnbánattal és lelkiismeret-furdalással jár (például, amikor elismerjük, mint rosszat), akkor ez nagyon is lehet a Szentlélek vagy az őrangyalunk jele, hogy ezt meg kell gyónni és foglalkozni ezzel.
Másodszor, kövesse a fenti elveket az egészséges katolikus élethez.
Ha azonban gyermeke (vagy bárki más a családban) valóban valamilyen démoni befolyástól szenved, akkor valószínű, hogy más közeli okok is vannak. Például a szóban forgó gyermek jól végezte-e a szentgyónást? Vannak-e be nem vallott halálos bűnei? Mi a helyzet az egy házban élő többi családtaggal? Vannak-e okkult, pogány vagy New Age tárgyak a házban? Milyen zenét, filmeket és tévét néznek otthon? Megcsonkították-e magukat az otthon élő személyek (piercing, tetoválás stb.)? Jelen van-e pornográfia a házban? Súlyosan megsérti-e valaki a 6. parancsolatot az otthonában – például önkielégítés (maszturbáció), paráznaság, házasságtörés, vagy bármilyen homoszexuális tevékenység vagy homoszexuális szimpátia által (beleértve a transzneműséget is)? Gyakorolta-e valaki az Ön családjából a szabadkőművességet, és ha igen, milyen mértékben? Ezek olyan kérdések, melyeket fel kell tenni, és melyek segítenek meghatározni, hogy van-e démoni probléma.
Harmadszor, ezt az első két lépést mindenkinek meg kell tennie a családban. Vagyis mindenkinek jó szentgyónást kell elvégeznie, és a családfőnek mindenkit bátorítani kell arra, hogy egészséges katolikus életet éljen.
Hasznos források és társulások
Negyedszer, sok katolikusnak volt már sikere ilyen ügyekben az Auxilium Christanorum Egyesület segítségével. Arra bátorítanám önöket, hogy olvassák végig a honlapjukat. Nézzen utána az imáiknak és az általuk ajánlott protokollnak. Majdnem minden esetben, ha démoni tevékenység van, akkor az manifesztálódik, ha ezt a protokollt szigorúan követik harminc napon keresztül. Ezek a spirituális imák a Liber Christo módszerhez is kapcsolódnak, amelyet a hívő katolikusok hirdetnek.
Végül arra is bátorítanám önöket, hogy hallgassák meg Chad Ripperger atya előadásait ebben a témában (Lelki harc, ördögűzés, démonológia, a Szűzanya szerepe a lelki életben, generációs szellemek). Számos előadása megtalálható a YouTube-on. Kiadott egy könyvet Szabadító imák laikusok használatára címmel, és a protokoll imái – sok további értékes információval együtt – ebben a könyvben találhatók. Ez egy nagyon jó forrás. Charles Fraune Sárkányok megölése és Az okkultizmus felemelkedése című könyvei is érdekelhetik önöket. Ő beszélt az egyik mikrokonferenciánkon.
Éljétek meg Fatima üzenetét
Végezetül, hanyag lennék, ha nem bátorítanám önöket arra, hogy éljék meg a fatimai üzenetet. Ezt könnyen megjegyezhetjük a római katolikus S.O.S. [RCSOS, az angol szavak kezdőbetűi alapján] rövidítéssel.
Éljétek az egészséges római katolikus életet. Alapvetően ez a halálos bűnök elkerülését és a kegyelem állapotában maradást jelenti. A Szűzanya azt mondta, hogy abba kell hagynunk Isten megbántását, mert Őt már így is túlságosan megbántották. A betűszó aztán emlékeztet bennünket azokra az eszközökre, amelyekkel sok kegyelmet kiérdemelhetünk, de természetfeletti érdemeket csak az szerezhet, aki a kegyelem állapotában van.
R mint rózsafüzér
– Imádkozzuk a rózsafüzért minden nap áhítattal.
C mint megszentelődés
– Ajánld fel magadat Mária Szeplőtelen Szívének;
– Imádkozz és hoz áldozatot Oroszország megfelelő felajánlásáért
S mint skapuláré
– Legyetek felvéve a barna skapuláré viselői közé és viseljétek mindig.
O mint felajánlás
– Ajánlj fel imát és vezeklést a katolikus hierarchiáért és a bűnösök megtéréséért.
S mint szombat
– Minden hónapban gyakoroljátok az első szombati bűnbánati áhítatot.
Forrás angol nyelven
Létrehozva 2024. július 12.