Így tiltsd le a pornót a számítógépedről (2016)
Egy olvasónk vette a fáradságot és leírta, hogyan oldotta meg a fenti problémát “önerőből”. Levelét köszönettel nyugtáztam.
Felhívtam ugyanakkor figyelmét arra, hogy kizárólag önerőből (ti. Isten kizárásával) a legritkább esetben sikerül megszabadulni ebből a megkötözöttségből. A szentgyónásnak és különösen a szentostya vételének van olyan erős megtartó ereje, mely segíthet ennek lekűzdésében. Egy jó közbenjáró ima pedig bármikor jól jön. A szerk.
Olvasói levél
“A napokban megakadt a szemem a Hagyj fel a pornóval Nagyböjtben cikken. Kicsit kiegészíteném. Nekem is voltak hasonló bajaim, de ezek ellen egész jó hatásfokú védelmi rendszert építettem ki, többek között a laptopra.
Először le kell szögezni, hogy a védelmi rendszer önmagában semmi. Ha TE magad nem akarsz megváltozni, akkor egy idő után te fogod feltörni. Nálam ilyen már régóta nem volt (értsd: hónapok óta), kezdek reménykedni, hogy egyre magabiztosabb a siker, és talán egyszer majd „mankók nélkül is járni tudok majd”.
A probléma az, hogy a sokak által ajánlott szoftverek fizetősek. Megmutatnám, hogyan főz vizzel a szegény ember, hogyan tudom az internetes függőségemet csökkenteni, vagy akár nullára redukálni bizonyos esetekben – legyen az nemkívánatos tartalom vagy túlzott időtöltés a böngészők előtt, amikor helyette mást kéne csinálni.
Én Google Chrome böngészőt használok, ugyanis ezekre találtam olyan applikációkat [alkalmazásokat, a szerk.], amik számomra beváltak. Nem törvényszerű, hogy csak az én módszerem működőképes, biztosan van más út is.
Első tipp
(Én máshogy csinálom, de eredmény ugyanaz, mint a videoban. A host file-t az asztalra kimásolom, ott megnyitom, beleirok, utána mentem az asztalra és utána visszamásolom az eredeti mappába, azaz felülírom az eredetileg ott lévőt. Ezt meg kell emliteni, ha Windows 8 van, de jók a videóban leírtak is).
Hála ennek a kiskapunak, egyetlen böngészőn sem lehet behozni az adott honlapot, amit ide valaki beír. Fontos, hogy ne csak azt írja be valaki, hogy ‘facebook.com’, hanem ezeket is be kell irni: www.facebook.com , https://web.archive.org/web/20241114040342/https://www.facebook.com/, https://web.archive.org/web/20241114040342/https://www.facebook.com/ , ahogy a csatolt fényképen is látható, mert különben ki lehet játszani a rendszert.
Második tipp – két applikáció böngészőhöz
- Itt be lehet állitani napi időlimitet adott honlapokra, ha ez letelik, akkor a böngésző befuccsol egy meghatározott időre. Így a káposzta is megmarad, a kecske is jól lakott.
- Egy egészséges(ebb) szituációt lehet kialakitani ezzel az applikációval. Itt nem csak honlapokat tudok letiltani: pl. ha egy adott szóról tudom, hogy potenciálisan bűnbe fog vinni, akkor azt is be tudom állitani hogy ezt ne hozza be [a kereső, a szerk.]; SŐT, ha beírom a keresőbe az adott szót, akkor átirányít egy másik honlapra. Nálam pl. ez a honlap a www.magnificat.ro([Böjte Csaba honlapja, a szerk].
Remélem, hogy tudtam segiteni (alapvetően nem Nektek) hanem a honlapon keresztül olyanoknak, akik hasonló problémával kűzdenek és nincs hova segítségért kiáltani.
Persze vannak egyéb bűnmegelőzési taktikáim is, és van még egy jó alkalmazás, amire most rászoktam. Ez alapvetően a Pomodoro technikán alapszik.
Lényegében beosztja a munkaidődet: alapvetően 25 perc munka és 5 perc szünetre, ez egy turnus. minden négy turnusban van 15 perc nagyszünet. Nem rossz, de sajnos amikor hajrá van, akkor hajrá van… Nem régóta használom, majd vizsgaidőszakokban elválik, hogy igazán mennyire jó, de bíztatóak az eredmények.”
Ha van további tipped, kérlek osszad meg velünk is 🙂
Létrehozva 2024. november 17.